• Apple-13632793113
  • Vivi-18038057749
Email:sales@sunsoartech.com Shenzhen Sunsoar Tech Co Ltd

Shenzhen Sunsoar Tech Co Ltd

Ürün kategorisi
Bize ulaşın

Sunsoar teknoloji

4F, E blok, Nanchang Huafeng
İkinci Sanayi Bölgesi
Hangkong Road, Xixiang kasaba
Bao'an District, Shenzhen şehir
Çin


İletişim bilgileri

Tel: + 86 755-82956801

Mafya: +86 136 3279 3113

Faks: + 86 755-82954160

E-posta:Sales@sunsoartech.com

Web:www.sunsoartech.com

Klavye matris devre için klavye devre kartı

Klavye matris devresi

Aklavye matris devresibir tasarım en elektronik müzik klavye ve bilgisayar tarafından bir kılavuz tel, bir diyot matrix benzer anahtar anahtarlar bağlandığı klavye kullanılır. Örneğin, 16 teller 8 satır ve 8 sütunlar halinde düzenlenmiş 64 tuşları bağlayabilirsiniz — tam beş oktav aralığı (61 notlar) için yeterli. Bu kapıları tarayarak, bir klavye denetleyicisi hangi tuşların şu anda basılı belirleyebilirsiniz.

Açıklama

Bir matris devre, 61 tuşlu klavye için olmadan birsynthesizer,Elektronik org, veyadijital piyano(bir her notu ve bir zemin için) bağlanmak için 62 teller gerektirir — kablolama beceriksizce kalın bir demet. Bir matris devre ile herhangi bir 61 notlar sadece 16 teller ile belirlenebilir. Şematik bir matris tel, her kesişme noktalarında bir anahtarla 8 satır ve 8 sütun olarak çizilir. Klavye denetleyicisi sütunları tarar. Bir tuşa bastığınızda denetleyicisi satırları tarar — ve masa oyunu için benzer bir şekildeSavaş gemisi, denetleyicisi hangi bir anahtar preslenmiş ve bu anahtar karşılık gelen bir not oluşturur satır sütun birleşimi belirler. Bu işlem çok hızlı bir şekilde herhangi bir gecikme habersiz sanatçıdır gerçekleşir.

İçine birYamaha SY77synthesizer çeşitli iç bileşenleri gösterir. Her anahtar için anahtarları kullanarak bir matris devre mikroişlemci yongası bağlanır. SY77 61 anahtarlara sahip olsa bile, sadece bir küçük şerit kablo kablo, klavyeden geliyor.

Bu sistem ile en az iki sınırlamalar vardır. İlk açma/kapama sinyali için her anahtar yalnızca bir ham ikili sağlamasıdır. Daha iyi elektronik klavye iki biraz mahsup edilir her anahtar için anahtarları kümesi kullanır. Birinci ve ikinci anahtarları aktivasyonu arasında zamanlama belirleyerek, bir tuşa basarak hızı belirlenebilir — büyük ölçüde bir klavye performans dinamik iyileştirilmesi.

İkinci bir matris devre ile aletleri sadece oyun olabilir olduğunu birtek seslimoda bir diyot anahtar her geçiş için ek olmadan. ,diyottetiklediği üzerinden istenmeyen notlar ("hayalet keys") veya amaçlanan notlar maskeli (engeller"hayalet anahtar engelleme").

En ucuz bilgisayar klavyeleri ve tek sesli aygıtlar çoğu veya hepsi bu diyotlar bırakarak maliyetlerini azaltma. "Hayalet anahtar taşı" önlemek için modern ucuz bilgisayar klavyeleri klavye denetleyicisi daha fazla anahtar sıkışık bir kez iki anahtar (diğer--dan göz ardı ederdeğiştirici tuşları), hangi olarak bilinen'e bastınızsıkışma.

Matris devre yaklaşım da non-müzikal klavye gibi tuş takımı içinde hesap makineleri ve bilgi bilgisayar girmek için kullanılan "QWERTY" alfabetik ve sayısal klavye için kullanılır. Aynı matris devre yaklaşımı da çoğunda kullanılırlangırtmakineleri.

Sık sık içinde cep hesap Makinalarıbasamak sürücü satırları multiplexedklavye de, inceden inceye gözden geçirmek için daha fazla tasarruf sağlayarak kullanılacak.


Copyright © Shenzhen Sunsoar Tech Co., Ltd. Tüm hakları saklıdır.
QR Code

Shenzhen Sunsoar Tech Co.,Ltd