• Apple-13632793113
  • Vivi-18038057749
Email:sales@sunsoartech.com Shenzhen Sunsoar Tech Co Ltd

Shenzhen Sunsoar Tech Co Ltd

Ürün kategorisi
Bize ulaşın

Sunsoar teknoloji

4F, E blok, Nanchang Huafeng
İkinci Sanayi Bölgesi
Hangkong Road, Xixiang kasaba
Bao'an District, Shenzhen şehir
Çin


İletişim bilgileri

Tel: + 86 755-82956801

Mafya: +86 136 3279 3113

Faks: + 86 755-82954160

E-posta:Sales@sunsoartech.com

Web:www.sunsoartech.com

Basılı Devre Kartının Porsiyonu

Bir baskılı devre kartının parçası

PCB (189).jpg Kenar konektörü

Bir kenar konektörü , baskılı devre kartının (PCB) , eşleşen bir prize takılması amaçlanan tahtanın kenarına giden izlerden oluşan bir parçasıdır . Kenar konektörü, yalnızca tek bir ayrık dişi konnektör gerektirdiği için (erkek konektör PCB kenarından oluşturulmuştur) oldukça tasarruflu bir cihazdır ve aynı zamanda oldukça sağlam ve dayanıklı olma eğilimindedir. PCI , PCI Express ve AGP kartları gibi çevresel kartlar için genişleme yuvaları için bilgisayarlarda yaygın şekilde kullanılırlar .

Soket tasarımı

Kenar konektör soketleri, bir tarafta açık plastik bir "kutu" ndan oluşur; uzun kenarlardaki bir veya iki yan (lar) da pimleri, açık merkezin ortasına doğru itmek için yaylanır. Bağlayıcılar genellikle doğru polariteyi sağlamak için anahtarlanır ve polarite için darbe veya çentikler içerebilir ve yanlış cihaz türünün takılmadığından emin olabilirsiniz. Soketin genişliği, birleştirme PCB'sinin kalınlığına uyacak şekilde seçilir.

Soketin zıt tarafı genellikle bir şerit kabloyla sıkıştırılmış yalıtım delici bir konektördür. Alternatif olarak, diğer taraf bir anakart veya ek karta lehimlenebilir.


Kullanımları

Kenar konektörleri, genişleme kartlarını ve bilgisayar belleğini sistem veri yoluna bağlamak için kişisel bilgisayarlarda yaygın olarak kullanılır. Kenar konektörlerini kullanan örnek genişletme çevre teknolojileri PCI, PCI Express ve AGP'yi içerir. Yuva 1 ve Yuva A ayrıca kenar bağlantılarını kullandı; işlemci, daha önce olduğu gibi o zamandan beri anakarta doğrudan değil, bir kenar konektörü bulunan bir karta monte edilmiştir.

IBM PC'leri, 5.25 "disket sürücüleri bağlamak için şerit kablolara bağlı kenar konektör soketleri kullandı." 3.5 "sürücüler bunun yerine pin konnektör kullanıyor.

Video oyun kartuşları tipik olarak kenar konektörlü bir PCB biçimindedir: soket konsolun kendisinde bulunur. Nintendo Eğlence Sistemi, kartuşu doğrudan sokete zorlayan kullanıcının yerine, sıfır yerleştirme kuvveti kenar bağlantısı kullanacak şekilde tasarlandı ve kartuş ilk önce bir bölmeye yerleştirildi ve daha sonra mekanik olarak yere indirildi.


2017/12/19


Copyright © Shenzhen Sunsoar Tech Co., Ltd. Tüm hakları saklıdır.
QR Code

Shenzhen Sunsoar Tech Co.,Ltd