• Apple-13632793113
  • Vivi-18038057749
Email:sales@sunsoartech.com Shenzhen Sunsoar Tech Co Ltd

Shenzhen Sunsoar Tech Co Ltd

Ürün kategorisi
Bize ulaşın

Sunsoar teknoloji

4F, E blok, Nanchang Huafeng
İkinci Sanayi Bölgesi
Hangkong Road, Xixiang kasaba
Bao'an District, Shenzhen şehir
Çin


İletişim bilgileri

Tel: + 86 755-82956801

Mafya: +86 136 3279 3113

Faks: + 86 755-82954160

E-posta:Sales@sunsoartech.com

Web:www.sunsoartech.com

Pcb için Çivi Test Cihazı Yatağı Nedir
PCB (206).jpg

Pcb için çivi tablası yatağı nedir

Çivi testerinin yatağı, epoksi fenolik cam bez laminat tabakasında (G-10) deliklere çok sayıda pim takılan ve baskı devre üzerindeki test noktalarıyla temas etmek için takım pimleri kullanılarak hizalanan geleneksel bir elektronik test fikstürüdür ayrıca bir ölçüm ünitesine tellerle bağlanır. Gerçek dünyadaki tırnak yatağına benzetilerek adlandırılan bu cihazlar, küçük, yay yüklü pogo iğneleri dizisi içerir; her pogo pimi DUT devresindeki bir düğümle temas kurar (test edilen cihaz). DUT'u tırnak yatağına doğru bastırarak, DUT devresindeki yüzlerce veya binlerce bireysel test noktası ile güvenilir temas hızlı ve eş zamanlı olarak yapılabilir. Baskı kuvveti manuel olarak veya bir vakum veya mekanik bir baskı ajan yardımıyla sağlanabilir, böylece DUT aşağı doğru çivilere çekilir.

Çivi test cihazı yatağında test edilen cihazlar, işlem sonrasında bunun kanıtlarını gösterebilir: PCB'deki lehim bağlantılarının birçoğunda (Pogo pinlerinin keskin uçlarından gelen) küçük çukurlar görülebilir.

Tırnak demirbezleri yatağı, PCB'yi yerinde tutmak için mekanik bir montaj gerektirir. Fikstürler PCB'yi bir vakumla veya PCB'nin üst kısmından aşağı bastırarak tutabilir. Vakum fikstürleri, pres-down tipine kıyasla daha iyi sinyal okuması sağlar. Öte yandan, vakum armatürleri yüksek imalat karmaşıklığı nedeniyle pahalıdır. Dahası, vakum fikstürleri otomatik üretim hatlarında kullanılan tırnak üstü yataklarda kullanılamaz, burada tahta otomatik olarak test cihazına bir taşıma mekanizması ile yüklenir. Tırnakların veya fikstürlerin yatağı, genel olarak adlandırıldığı gibi, bir devre içi test cihazı ile birlikte kullanılır. Teorik olarak, küçük çiviler için 0,8 mm'lik bir ızgaralı ve 0.6 mm'lik test noktası çapında özel yapılar kullanmadan armatürler mümkündür. Fakat kitlesel üretimde, kontak arızalarını en aza indirgemek için yeniden işleme maliyetlerinin düşmesine neden olan 1.0 mm veya daha yüksek test noktası çapları kullanılır.

PCB'leri test etme tekniği, ürün boyutlarının küçülmesi ve PCB'lerde test yastıkları için yer bulunmaması nedeniyle, sınır tarama teknikleri (silikon test çivileri), otomatik optik denetim ve dahili kendi kendine test ile yavaş yavaş yerini alıyor. Yine de ICT, hat sonu testi yapmadan ve hurda üretmeden önce arızaları tespit etmek için seri imalatta kullanılır.Copyright © Shenzhen Sunsoar Tech Co., Ltd. Tüm hakları saklıdır.
QR Code

Shenzhen Sunsoar Tech Co.,Ltd